Palety drewniane jednorazowe – rozwiązanie dla eksportu produktów

Paleta jednorazowa drewniana

Jednorazowe palety drewniane, posiadające certyfikat IPPC to jedno z ciekawszych rozwiązań w logistyce. Są cenione przede wszystkim za niską ceną oraz dobrą jakość (wykonywane głownie z drewna sosnowego).

Palety występują w różnych wymiarach i wariatach:

  • paleta z siedmioma deskami – większa ilość desek ułatwia transport niewielkich produktów (produkty nie wpadną pomiędzy deski, ani się nie zsuną). Nośność palety to 500 kilogramów. 7 desek zapewnia większość ochronę towaru podczas podbierania palety wózkiem paletowym. Wielką zaletą tej palety jest jej niska cen.
  • paleta z pięcioma deskami – podobnie jak w przypadku palety z siedmioma deskami, dużym atutem jest tutaj relatywnie niska cena. Palety z pięcioma deskami będą dobrym wyborem dla lekkich, i nie dużych produktów.

Palety jednorazowe występują w standardowych wymiarach paletowych, czyli 800×600, 1200×800, 1200×1000 oraz w wymiarach niestandardowych, produkowanych pod konkretne wymagania klienta.

Certyfikat IPPC – obróbka fitosanitarna, niezbędna do eksportu poza UE

paleta jednorazowaCzym jest certyfikat IPPC? (zwany również certyfikatem ISMP-15)? Jest to potwierdzenie, że nasze palety przeszły pozytywnie proces obróbki fitosanitarnej, i są gotowe do wysyłki poza granicę Unii Europejskiej. Do przeprowadzenia wyżej wymienionej czynności, potrzebne są specjalnie suszarnie, które redukują poziom wilgotności wytworzonych palet. Proces ten trwa około 30minut – w tym czasie palety drewniane suszone są w temperaturze +56C.

Zalety palet jednorazowych z drewna:

  • mniejszy udźwig niż w przypadku palet plastikowych (nośność 500kg),
  • brak kosztów transportu powrotnego,
  • idealne do transportu lekkich produktów,
  • wymagany certyfikat IPPC do eksportu poza granicę Unii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.