Lekkie palety plastikowe do eksportu produktów

Lekka paleta plastikowa

Palety plastikowe o lekkiej masie, zaprojektowane specjalnie do eksportu produktów to świetne rozwiązanie dla transportu lotniczego. Jest to nieco droższy wybór (w porównaniu do palet z drewna), jednak w tym przypadku nie musimy obawiać się o dodatkowe certyfikaty, jak w przypadku produktów z drewna wysyłanych poza granicę Unii Europejskiej.

Jeśli nie chcemy inwestować zbyt dużych środków w kilku razowy transport naszych produktów, palety plastikowe możemy również z powodzeniem wynająć. Unikniemy wtedy większego, jednorazowego wydatku, oraz zapobiegniemy magazynowaniu niepotrzebnych w dłuższej perspektywie palet.

Natomiast dla firm, które potrzebują palet w ciągłym obrocie, idealnym rozwiązaniem będzie pooling. Jest to usługa, polegająca na zarządzaniu całą gospodarką paletową przez firmę z zewnątrz. Nie martwimy się wtedy o odbiór palet, czy ich uszkodzenie. Wszystkie formalności wykonuje za nas zatrudniona firma.

Wykorzystanie palet plastikowych

lekkie palety plastikoweOprócz „możliwości eksportowych”, plastikowe palety, dzięki solidnemu wykonaniu z tworzywa najwyższej jakości, są w stanie pracować w warunkach wymagających niezbędnej higieny. Dlatego też, palety te wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, oraz farmaceutycznym. Są łatwe w czyszczeniu, oraz bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem jest to, że palety plastikowe nie wchłaniają wilgoci – nie musimy się więc martwić o uszkodzenie składowanego na nich towaru (np. po przez bakterię, pleśń, grzyby).

Atuty palet plastikowych:

  • eksport bez dodatkowych certyfikatów, świadczących o ich obróbce,
  • możliwość 100% recyklingu (przyjazne dla środowiska!),
  • możliwość gniazdowania, sztaplowania,
  • lżejsze niż palety euro,
  • konstrukcja umożliwia szybki i łatwy rozładunek,
  • duża wyższa nośność niż w przypadku palet z drewna.

W naszej ofercie znajduje się większość palet plastikowych dostępnych na rynku – w przypadku zainteresowania, prosimy o bezpośredni kontakt na adres e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.