Branża motoryzacyjna działa na pojemnikach KLT automotive

skrzynka-rl-klt - pojemnik

pojemnik kltMotoryzacja to ciągle rozwijająca się ważna branża w przemyśle. Pojemniki KLT automotive pojawiają się w motoryzacji od dawna. Ich znaczenie nie może być przeceniane, to dzięki nim działa automatyzacja procesów logistycznych w halach produkcyjnych. Pojemniki te występują w wymiarach zgodnych z normami Euronorm, pozwala to na składowanie ich w stosy zarówno na paletach Euro i ISO jak i innych produktach o znormalizowanych wymiarach.

Konstrukcja pojemników KLT wykonana jest według zaleceń normy VDA 4500, zostały zaprojektowane do optymalizacji skomplikowanych łańcuchów dostaw w przemyśle automotive. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają pracownikom ręczną manipulację, sztaplowanie czy załadunek, natomiast otwory montażowe na ściankach pozwalają na stosowanie pojemników w systemach automatycznego załadunku. Ściany pojemników posiadają widoczne i wygodne w stosowaniu miejsca na etykiety czy kody kreskowe, QRC. Istnieje również możliwość tracingu pojemników poprze umieszczanie na nich kodów RFID.

Solidna konstrucja, wieloletnie użytkowanie

pojemnik plastikowy automotiveMateriał z jakiego wykonane są te pojemniki to wysokiej jakości recyklowalny PP (polipropylen), plastik ten jest odporny na większość substancji chemicznych, również te powszechnie stosowane w branży motoryzacyjnej jak smary czy oleje. Konstrukcja pojemników zapewnia stabilne wymiary w zakresach temperatur -20°do +100°C. Pozwala to na stosowanie ich równie w miejscach o podwyższonej temperaturze jak i poniżej zera.

Pojemniki KLT usystematyzowane według norm 4500 Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego to produkty typu R z gładkim jednolitym dnem , doskonałe do systemów rolkowych, oraz typu RL z otworami drenażowymi w dnie, służącymi do łatwego czyszczenia o szybkiego odprowadzania nadmiarów cieczy. Charakterystyczny kolor pojemników z palety RAL5005.

Branża motoryzacyjna również szeroko stosuje opcje wynajmu tych pojemników, zapewnia to ciągłość dostaw i brak przestojów w produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.